ZEYBEK: HERŞEY AFRAY İÇİN

Başkan Zeybek;Hızlı Tren istasyonuna gelen vatandaşlarımız AFRAY hattına binerek DDY Ali Çetinkaya Gar istasyonuna gelecek. Bizde buraya gelenleri merkeze ücretsiz olarak taşıyacağımız kataner sistemi üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz."dedi

17:57:38 | 2021-04-05

AFRAY ile ilgili olarak bakanlık nezdinde en son yapılan görüşmeyi de aktaran Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkan, 2021 yılı için yüz milyon liralık bir ödenek ayrılmasını talep ettiklerini söyledi.

Talep üzerine Ulaştırma Bakanı’nın ifadelerini de aktaran Baykan Zeybek, “Sayın Bakan’ın söylediği “hızlı tren hattının ihalesini yaptık. Bu projede AFRAY’laentegredir. İnşallah bunu da biz gerçekleştireceğiz.” sözünü verdiğini” kaydetti.

 

“RED’Dİ SÖZ KONUSU DEĞİL”

AFRAY projesinin red edilmesi gibi bir durumun asla söz konusu olmadığına dikkat çeken Zeybek; “Bizim hedefimiz üniversite ile merkezi ilk etapta birleştirmekti. Korel Otel’in karşısında 267 bin metrekarelik alana Hızlı Tren istasyonu yapılacak. Hızlı Tren istasyonuna gelen vatandaşlarımız AFRAY hattına binerek DDY Ali Çetinkaya Gar istasyonuna gelecek. Bizde buraya gelenleri merkeze ücretsiz olarak taşıyacağımız kataner sistemi üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Projedeki amacımız üniversite ile şehir merkezini birleştirmek” dedi.
ETİKET :  

Tümü