YENİLDİKLERİ HALDE ÖVGÜLER...

Fenerbahçe ile Afjet Afyonspor’un Ziraat Türkiye Kupası’nda karşı karşıya geldiği maç ülkede yankı uyandırdı. Ligde kötü giden Fenerbahçe’ye tepkiler gelirken, Kanarya’yla dişe diş mücadele eden Şimşekler’e ise övgüler yağdı.

12:18:38 | 2021-12-31

Fenerbahçe ile Afjet Afyonspor’un Ziraat Türkiye Kupası’nda karşı karşıya geldiği maç ülkede yankı uyandırdı. Ligde kötü giden Fenerbahçe’ye tepkiler gelirken, Kanarya’yla dişe diş mücadele eden Şimşekler’e ise övgüler yağdı.

Devre arasında Afjet Afyonspor’un etkili oyunu, Fenerbahçe’nin ise bekleneni verememesi sosyal medyada tepkilere neden dolu. Fenerbahçe’nin ligdeki kötü gidişatı ve Teknik Direktör Pereria’nın görevinin sonlanmasıyla birlikte gidişatın düzelmemesi sonucu biriken tepkiler, devre arasında sosyal medyada ses buldu.

Fenerbahçe’nin kazanmasına rağmen sosyal medyada olumsuz eleştirilere maruz kaldığı görüldü. Tam aksine Afjet Afyonspor’un ise yenilmesine rağmen sergilediği olağanüstü futbolun takdirle karşılandığı gözlemlendi. Şimşeklerin oynadığı oyun ve Fenerbahçe gibi bir takıma karşı gösterdiği direnç hem halk tarafından hem de spor otoriteleri tarafından tebrik edildi.

Sosyal medyada anlık paylaşımda bulunan bazı taraftarlar Fenerbahçe’yi yererken Afjet Afyonspor’a övgüler yağdırdılar. İşte o paylaşımlardan bazıları:

#FBvAFY etiketiyle sosyal medyada yapılan bir paylaşımda Fenerbahçe’yi eleştiren bir kullanıcı “Oynamamış olmak evet futbolda önemli bir sorun, ancak Fenerbahçeli futbolcular birbirlerini hiç yolda bile görmemiş gibi davranıyorlar” şeklinde esprili bir dil kullandı.

“Taraftarını kanser edip küstüren dünyanın tek kulübü Fenerbahçe’dir. Kadın futbol takımımız daha iyi”,

“Fenerbahçe’de herkes kaleye şut atmaya yemin etmiş ve çok kötü oynuyor. Rossi, Nazım, Valencia değişirse belki yenebiliriz”

“Ali Koç Fenerbahçe’yi mahalle takımı yaptın git artık” gibi paylaşımların yapıldığı da görüldü.

“Fenerbahçe alev aldı” şeklinde ironi yapan bir kullanıcı ise, “Afyon karşısında ilk yarıda 1 pozisyon yakalayabildik tebrikler” ifadelerini kullandı.

“Arkadaşlar kalbinizi kırmak istemiyorum ama geçen köy okul takımı daha iyi oynuyordu” diyerek bir kullanıcı yine Fenerbahçe’yi eleştirdi.

Fenerbahçe’de son zamanlardaki kötü gidişatın sebebi olarak Başkan Ali Koç’u gören taraftarlar ise ona karşı tepki gösterdiler: “Ali Koç bu takımın başından gitmediği sürece bu takımı aynı şekilde al koy sahaya, sokaktan 11 adam topla gel onları da yenemez bu futbolcular. ALİ KOÇ İSTİFA!!!”

“Sabahtan bu yana her yerde #FenerinMacıVar yazıyor, izledik maçı fenerin haberi yok maçtan… yazık..” gibi paylaşımların ardı arkası kesilmedi.

 

ŞİMŞEKLER’E ÖVGÜLER YAĞDI

Afjet Afyonspor’un etkili ve kıran kırana oyununu başarılı bulanlar ise düşüncelerini sosyal mecralarda paylaşmaktan çekinmedi. Şimşeklerin mücadelesi, takdire şayan bir şekilde karşılandı.

İlk yarının en iyi oyuncusu Erdinç Pekgöz diyenler de azınlıkta değildi.

Yapılan paylaşımlardan bazıları şöyleydi: “Afyonspor’un tüm oyuncularını başta kaleci Anıl olmak üzere tek tek tebrik ediyorum çok güzel mücadele verdiniz”

“Tebrikler Afyon, ruhunuz var”

“Tebrikler #Afyonspor mücadele,azim,hırs biz sizden razıyız”

Bir kullanıcı ise Jetler’in güzel oyunu sebebiyle Afyon’a dönüşlerinde meşalelerle karşılanması gerektiğini savunarak, “Maç sonu şunları bilmek ve söylemek lazım; Fenerbahçe neredeyse as kadrosuyla oynadı. Bu kadroya karşı maç sonuna kadar mükemmel oynayan takımı tebrik etmek şart. Sırf bu oyundan dolayı takım İstanbul dönüşü meşalelerle karşılanmalı bence. Ayrıca takımın üst düzey bir takımla olan oyununa bakıp nerelere ne yönde transfer yapılmasıyla alakalı inanıyorum ki Cem hoca notlarını almıştır zira birçok kez seri atakta kaldık hızlı çıkmayı başaramıyor takım. Tabii tüm bunlar zamanla olacak. Son olarak kalecimiz Anıl’ı tüm taraftarlar ve yönetim alnından öpmeli. Sahip çıkmalıyız. Hakkı ödenmez yiğidin” şeklinde paylaşımda bulundu.

Fanatik Fenerbahçeli olan ünlü şarkıcı Derya Uluğ ise yaptığı paylaşımda Şimşekler’i tebrik ederek, “Çok yoruldukları için yenebildiğimiz bir 2. Lig takımı var. Ben şahsen Afyon’u tebrik ederim bu galibiyete de sevinmem, sevinmemeliyiz” ifadelerine yer verdi.
ETİKET :  

Tümü