VALİ ÇİÇEK: ÇOK MUTLUYUM..

Vali Gökmen Çiçek " Afyonkarahisar’la ilgili bilgilere baktığımda Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın çalışmaları ve sizlerin Afyonkarahisar aşkı dikkatimi çekti. Bunu duymuştum ve gelince gözlemlerimle bunu teyit ettim. Bu açıdan çok mutluyum."dedi

15:59:04 | 2020-07-09

Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’ı incelemeye ve kurumların işleyişlerini yerinde görmeye devam ediyor. Bu kapsamda Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu.

İlk olarak Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser söz aldı. Vali Gökmen Çiçek’e Afyonkarahisar Valiliği görevinin hayırlı olmasını dileyen Başkan Serteser: “Odamızı ziyaret etmenizden dolayı büyük şeref duyduk. Sizleri ziyaretimizde ifade etmiştik burada bir kez daha görevinizin hayırlı olmasını diliyoruz. Ticaret ve Sanayi Odamız sizin emirlerinizle ve bizlerin gayretiyle birlikte Afyonkarahisar’ımıza büyük katkılar sağlayacaktır. Buna inanıyoruz. Bugün sizlere odamızın faaliyetleri konusunda brifing vereceğiz. Sizlerin talimatları konusunda da yapmamız gerekenler konusunda çalışacağız” dedi

Ticaret ve Sanayi Odası’nın çalışmaları ve Afyonkarahisar sevdasına dikkat çeken Vali Gökmen Çiçek: “Afyonkarahisar’da görev yapmaktan çok mutluyum. Buraya gelmeden önce Afyonkarahisar’la ilgili bilgilere baktığımda Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın çalışmaları ve sizlerin Afyonkarahisar aşkı dikkatimi çekti. Bunu duymuştum ve gelince gözlemlerimle bunu teyit ettim. Bu açıdan çok mutluyum. Ben gerçekten göreve geldiğim andan itibaren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Afyonkarahisar için ne demek olduğunu ve bunun ızdırabını çeken sevdalı iş adamlarından oluştuğunu hem sokakta konuştuğum kişilerle hem gittiğim yerlerde hem de başkanımızla konuşmalarımızda duydum. Böyle bir Ticaret ve Sanayi Odası’na sahip olan bir ilin Valisi olmaktan dolayı çok mutluyum” diye konuştu.

Sizlerin Bu Şehir İçin Dertlenen Herkesi Kucakladığınızı Biliyorum

ATSO’nun herkesi kucaklayan bir yapıda olmasından mutluluk duyduğunu kaydeden ve iş dünyasından her türlü konuda desteklerini esirgemeyeceğini söyleyen Vali Gökmen Çiçek: “Afyonkarahisarlı olmak demek bence Afyonkarahisar’da doğmak demek değil. Afyonkarahisarlı olmak demek; Afyonkarahisar için bir şeyler yapmak, bunun derdini, ızdırabını çekmek demektir.  Afyonkarahisar’da en çok takdir ettiğim şeylerden birisi Ticaret ve Sanayi bünyesinde sadece Afyonkarahisarlı olanlar değil dışarıdan gelen, Afyonkarahisar için dertlenen, bu şehir için bir şeyler yapmak isteyenleri de kucaklamasıdır. Bu sebeple de çok mutluyum.  Çünkü artık kentler sadece o kentte doğanların değil, o kent için ızdırap çeken, bunun için gece gündüz koşturan, yatırım yapan, istihdam sağlayan ve kentin gelişmesi için çaba sarf edenlerin şehridir. Bu manada sizin kucaklayıcı tavrınızı biliyorum. Afyonkarahisar Valisi olarak her zaman yanınızda olacağıma her meselede bu bizim meselemiz değil, bu bizimle alakalı değildi gibi sözler söylemeyeceğimi ifade etmek isterim. Her meselede yanınızda olacağım” şeklinde konuştu.

Nerede Tıkanıklık Olursa Elimden Geleni Yapacağım

Afyonkarahisar’ın gelecek vizyonu ve potansiyelinin farkında olduğunu belirten Vali Gökmen Çiçek: “Buraya yatırım yapmak isteyen herkesle birlikte bizde koşturmamız gerekiyorsa koşturacağız, beraber Ankara’ya gideceğiz. Nerede tıkanıklık olursa olsun elimden geleni yapacağım. Afyonkarahisar başka bir ligde, başka bir seviyeye gelmiş bir il. Bütün turizm ve sanayi kentleri mevcut sıkıntılardan dolayı tel tel dökülürken Afyonkarahisar elhamdülillah yoluna devam ediyor. Belli bir noktayı aştığımız andan itibaren kimsenin tutamayacağının farkındayım. Ben hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Gökmen Çiçek, ziyaretin ardından Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda çeşitli hizmetlerin verildiği birimlerde incelemelerde bulundu. Daha sonra ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Seteser’den oda olarak yaptıkları çalışmalar ve yürütülen projeler konusunda ayrıntılı brifing aldı.

Vali Gökmen Çiçek, brifing sunumu sonrasında üretim, ihracat ve istihdamın artması noktasında neler yapılabileceği konusunda iş insanları ile istişarelerde bulundu.

 
ETİKET :  

Tümü