[animate output image]

UYSAL:SORUMLU İKTİDAR...

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, YKS sınav sonuçları hakkında değerlendirmede bulunarak şunları söyledi; "2023 Türkiye’si" Türkiye'nin kazandığı değil, iktidar kazansın diye Türkiye'nin kaybetmeye devam ettiği bir varış"

15:42:01 | 2020-07-28

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, YKS sınav sonuçları hakkında değerlendirmede bulunarak şunları söyledi; "2023 Türkiye’si" Türkiye'nin kazandığı değil, iktidar kazansın diye Türkiye'nin kaybetmeye devam ettiği bir varış"dedi

 Gültekin Uysal basın açıklamasını şu şekilde devam etti "Sonuçları ürkütücü bulduğunu ifade eden Genel Başkan Uysal, 2023 Türkiye’sini ise “İktidar kazansın diye Türkiye'nin kaybetmeye devam ettiği bir varış!” olarak niteledi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, sosyal medya hesabı twitter aracılığıyla yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:

“Sonuçlar ürkütücü”

“YKS sonuçları açıklandı. Sonuç kaygı vermekten öte artık; ürkütücü!

Üniversite adayları, 40 soruluk matematik testinde ortalama 5,5 fen bilimleri testinde ise 2,6 net yapabildi. 550 bin öğrenci barajın altında kalırken TYT'de başarı, yüzde 40’ı bulmadı.
Peki neden?

“Liseleri, taban üretim merkezi haline getiriyorlar”

Eğitim kurumlarını bir "Siyasal Kamp" olarak konumlandıran, kaybettiği tabanları ikame edebilmek için liseleri bir "Taban Üretim Merkezi" haline getiren, getirmeye gayret eden, yolsuzluk, hukuksuzluk ve usulsüzlüklerini bir iman meselesi gibi savunacak nesil yetiştirme gayretine düşen iktidar anlayışıdır bu başarısızlığın sorumlusu!

Eğitimdeki hal aslında her şeyi anlatıyor!

İktidarın rüyası olmasına karşın, gidişata bakınca biz demokratlar için, adalete inananlar için "kabus" olduğu kuşkusuz görünen "2023 Türkiye’si" Türkiye'nin kazandığı değil, iktidar kazansın diye Türkiye'nin kaybetmeye devam ettiği bir varış!

Her geçen gün kaybediyoruz!

Geçmişi kaybettik; emekle, azimle, şevkle Cumhuriyet döneminde, öncesinde Tanzimat'tan bu yana sebatla biriktirdiklerimizi, ürettiklerimizi... Şimdi daha da fenasını, geleceğimizi kaybediyoruz.” dedi
ETİKET :   DEMOKRAT PARTİ GÜLTEKİN UYSAL

Tümü