[animate output image]

SÜNNETTE GELENEK ŞÖLENİ 29. YIL...

Afyonkarahisar Belediyesi bir geleneği daha devam ettirmenin haklı gururunu yaşıyor. İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının toplu olarak sünnet edildiği Geleneksel Sünnet Şöleni 29. yıla ulaştı.

23:41:35 | 2019-07-27

Bu yıl ki etkinlikler, 26 Temmuz Cuma akşamı Zafer Şehir Meydanı'nda Afyonkarahisar Belediyesi ile Yarım  Elma Sosyal Yardımlaşma Derneği işbirliğinde düzenlenen kına gecesi ile başladı.

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı ses ve saz sanatçılarının sahne aldığı kına gecesinde, erkekliğe ilk adım atacak çocuklar, aileleriyle birlikte gönüllerince eğlendi.

 

GECEYE KATILIM YOĞUN OLDU

 

Geceye, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Erol Öztürk, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Öner ile Süleyman Karakuş, bazı daire müdürleri, mahalle muhtarları ve sünnet olan çocukların aileleriyle birlikte çok sayıda Afyonkarahisar halkı katıldı.

 

Gecenin sonunda, Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ve  Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Erol Öztürk ile birlikte çocukların ellerine kına yakan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, tüm sünnet çocuklarına ve ailelerine bir ömür sağlık, mutluk ve afiyetler diledi. Afyonkarahisar Belediyesi de bu özel geceye katılan tüm vatandaşlara meyve suyu, kek ve mısır ikramında bulundu.

 

BAŞKAN ZEYBEK'TEN ÇOCUKLARA HEDİYE

 

Muhteşem gecenin ertesi günü, Özel Park Hayat Hastanesi'nde sünnet heyecanı yaşandı. Özel Park Hayat Hastanesi'nin uzman doktorları tarafından ameliyathanelerde sünnet edilen çocuklar, daha sonra özel odalarda müşahede altına alındı. Sünnet çocuklarını odalarında tek tek ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek geçmiş olsun dileklerini ileterek çeşitli hediyeler verdi.

 

Toplu Sünnet Şöleni'nde sadece ailesinin maddi durumu iyi olmayan çocukların sünnet edildiğine dikkat çeken Başkan Mehmet Zeybek, Yarım  Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne, çocukların sünnet edilmesi noktasında tüm imkanlarını seferber eden Park Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Enis Arabacı ile birlikte yönetim kuruluna, çalışanlarına ve ortaklarına teşekkür etti.

 

 Park Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Enis Arabacı ise 29. yıla ulaşan, hayırlarla dolu bir geleneğin paydaşlarından biri olmaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydetti. Çocukların sağlıklı bir ortamda uzman doktorlar tarafından sünnet edildiğine dikkat çeken Dr. Enis Arabacı, ailelere çocuklarıyla birlikte huzurlu bir yaşam dileyerek bu tür sosyal faaliyetlere verdiği destekten dolayı Başkan Mehmet Zeybek'e teşekkür etti.
ETİKET :   MEHMET ZEYBEK AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİ

Tümü