ŞUHUT'DA DEPREM TATBİKATI YAPILDI

Zafer Anadolu Lisesi binasında gerçekleşen tatbikata Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un yanı sıra İlçe Kaymakamı Lokman Düzgün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Eroğlu ve daire amirleri katılım sağladı.

17:14:53 | 2022-03-04

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt İç İşleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereğince ve 2022 Yılının Afet ve Tatbikat yılı ilan edilmesi sebebi ile tüm Türkiye’de ve İlçemizde bulunan tüm okullarda gerçekleştirilen deprem tatbikatına katıldı.
İlçemiz Zafer Anadolu Lisesi binasında gerçekleşen tatbikata Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un yanı sıra İlçe Kaymakamı Lokman Düzgün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Eroğlu ve daire amirleri katılım sağladı.
Okul sınıf ve koridorlarında öğrencilerin hayatını kurtaracak önlemlerin gösterildiği tatbikat gerçeğini aratmadı. Deprem tatbikatında öğrencilere ilk dakikaların önemi ve depremde yapılması gerekenler anlatıldı.
“Deprem ve Tahliye Tatbikatı” senaryosuna göre depreme dersliklerinde yakalanan öğrenciler, uyarı sirenlerinin çalması üzerine daha önceden kendilerine öğretildiği gibi sıralarının yanlarına siper alarak çök-kapan-tutun yöntemi ile ‘Hayat Üçgeni’ oluşturdular. Sarsıntının geçmesi ile birlikte okul görevlileri tarafından izdihama yer vermeyecek şekilde bina dışına tahliye edilerek, öğrenciler, öğretmenler ve personel “Toplanma Alanı’nda” toplandılar.
Başarıyla gerçekleştirilen tatbikatın her anını öğrenciler ile birlikte uygulayarak yaşayan Başkan Bozkurt konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu Tarafından ilan edilen 2022 Tatbikat Yılı ve Deprem Haftası kapsamında 81 İl, 845 okulda eş zamanlı planlanan Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatını ilçemizde de gerçekleştirdik. Depremin ne zaman olacağını bilmiyoruz ama ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Tatbikatta emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi
ETİKET :  

Tümü