SALAR DA BEYTUL DURMUŞ ADIM ADIM BAŞKANLIĞA KOŞUYOR

İYİ Parti Salar Belediye Başkanı Adayı Beytul Durmuş, 31 Mart’ta göreve geldiği günden itibaren belediyede işçi gibi çalışacağını belirterek, “Salar’da halkla iç içe, istişare edici ve adil bir yönetim anlayışını benimseyeceğiz. Kasabanın acil ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak tasarladığımız projeleri hayata geçirerek Salar’a yeni bir vizyon kazandıracağız” dedi.

00:09:14 | 2019-02-24

Afyonkarahisar’da 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerinde son viraja girildiği dönemde, ilçe ve belde belediye başkan adayları “afyonsiyaset.com ve afyonbuyuksehir.com” internet haber sitelerine konuşuyor. 

Adaylar, ilçe ve beldeler için hazırladığı çok özel projelerin yanı sıra, vatandaş odaklı ekonomi, yatırım ve istihdam konularını titizlikle ele alıyor.

İYİ Parti Salar Belediye Başkan Adayı Beytul Durmuş, “afyonsiyaset.com” imtiyaz sahibi Yaşar Oflaz’a yaptığı açıklamada, 17 yıllık belediyecilik tecrübesini, beldeye adil yönetim anlayışı ve tasarladığı projelerle hizmet vermeye çalışacağını söyledi.

Uzun yıllar Salar Belediyesinin çeşitli kademelerinde görev yaptığını dile getiren Durmuş, şöyle konuştu:

“Bugüne kadar kasabamız için hizmet yapan bütün belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Bütün başkanlarımız Salar’ımız için gecelerini gündüzüne kattılar. Hepsinden Allah razı olsun. Ama bazı konularda halkın rahatsızlıkları olduğu biliniyor. Özellikle mevcut başkanımız yakın eş ve dostlarından çok sayıda insanı, belediyeye personel olarak aldı. Bu konu, halkın en önemli eleştiri noktası. Yine belediyemize ait bir tane lüks makam aracımız vardı ama bunun yanına mantıksız bir şekilde ikincisi daha alındı. Biraz kendisi reklam ve şatafata düşkün birisi yani. Ayrıca, başkanımız maalesef belediye binasına haftada bir ve 15 güne bir teşrif ediyor. Yani, halktan kopuk bir bürokrat havası içerisinde yaşıyor. Bu konular da halk nezdinde ciddi rahatsızlığa yol açıyor.”

 

-“UÇUK KAÇIK PROJELERİMİZ YOK”

Afyonbuyuksehir.com İmtiyaz Sahibi mehmet Başeğmez’e de açıklamalarda bulunan Durmuş ‘Bugün makamın gücünü alan insanların yarın koltuk gidince güçsüz kalırlar’ dedi. Durmuş,  31 Mart’ta göreve geldiğinde belediye de yine işçi gibi çalışacağını vurguladı.

Salar’da  ‘toplumla iç içe’, ‘halkı kucaklayan’ ve  ‘istişare eden’ ilkelerle belediye yönetimine talip olduğunu aktaran Durmuş, hazırladığı projeleri şu şekilde açıkladı:

“Bizim uçuk kaçık projelerimiz yok. Hepsi de yapılabilecek projeler. İnşallah 31 Mart’tan sonra göreve geldiğimizde Salar’ımızın örf ve adetlerine uygun çok güzel bir ‘düğün salonu’ yapacağız. Bunun dışında beldemize yakışır bir ‘kapalı sebze ve meyve pazarı’ alanı oluşturacağız. Bu alanda ayrıca, pazarın yapılmadığı günlerde okul ve cami cemaatlerimiz burada kermes yapabilecek. Yine cenazelerimizde, halkımız mevlit programlarını bu alanda düzenleyebilecek.”

 

-“İSTİHDAMA YÖNELİK PROJELER HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Durmuş, kasabaya güneş enerji paneli kurarak hem belediyenin kullandığı elektrik faturasını ortadan kaldıracağını hem de belediye ciddi bir ek bütçe sağlayarak yeni yatırımlara kaynak oluşturacağını vurguladı.

 

İstihdama yönelik projelerinin başında ‘kilitli taş ve bordür imalat tesisi’, ‘soğuk hava deposu’ ve ‘seracılık tesisleri’ yapacaklarını belirterek ilk etapta 100 kişilik bir iş potansiyeli oluşturacaklarını anlattı.

 

Seçim atmosferinde girildiği son günlerde yaptırdıkları anketlerde yüzde 55’lik gibi kendilerine teveccühün söz konusu olduğuna değinen Durmuş, şöyle devam etti:

“Her şeyden önce Salar’da izimiz var oy istemeye yüzümüz var. Belde halkımız bizi iyi tanıyor. Allah’ın izniyle hiç kimseyi kırmadan, üzmeden ve tertemiz bir siyaset yapacağız. Salar’ımızda yolumuza bakarak emin adımlarla yürüyeceğiz.”
ETİKET :   BEYTUL DURMUŞ SALAR İYİ PARTİ

Tümü