MOR-BEYAZ 'LA BİTCİ.COM işbirliği

Afjet Afyonspor için önceki gün duyurulan müjde, dün yapılan basın toplantısıyla kamuoyuna açıklandı. Afjet Afyonspor, Türk kripto para borsası olan Bitci.com ile işbirliği protokolü imzaladı.

16:04:23 | 2021-12-29

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’taki temsilcimiz Afjet Afyonspor, kripto para birimlerinin ticareti ve muhafaza edilmesi için platform sağlayan Türk Kripto Para borsası Bitci.com ile işbirliği protokolü imzaladı. İmzalanan protokolle Afjet Afyonspor’a ciddi bir maddi kazanç sağlanması hedefleniyor. Bitci.com ile işbirliği yapan Afjet Afyonspor’un yakında, “Afyonspor Token” adında kripto parasının (Fan token) da piyasaya sürüleceği bildirildi.

Yapılan basın toplantısına Vali Gökmen Çiçek, AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afjet Afyonspor Başkanı Süleyman Karakuş, Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke ve Bitci.com temsilcisi, Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Faysal Şefkatlioğlu katıldı.

‘FAN TOKEN’IMIZ YURTDIŞI BORSASINA AÇILACAK’

Afyonspor Token adlı kripto paranın sanal yolla alınabileceğini söyleyen Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke, “Fan Token’ımız yurtdışı borsasına açılacak. Bu işi kabul etmelerinde en büyük etken, Bitci ailesinin en önemli fertlerinden biri olan Sayın Faysal Şefkatlioğlu’dur. Protokolün huzurunda ona teşekkür ediyorum” dedi.

‘BİTCİ’NİN İŞBİRLİĞİ YAPTIĞI İLK 2. LİG TAKIMI AFYONSPOR’

Bitci.com temsilcisi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Faysal Şefkatlioğlu, “Bitci ailesi olarak ayrı Motosikletçi olarak ayrı konuşmak isterim. Türk sporu için Afyon’a, Valimize ve Belediye Başkanımıza verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bitci olarak da işbirliği yaptığımız ilk 2. Lig takımı Afyonspor olacak. Biz Afyon’un 1. Lig’e de çıkacağına inanıyoruz. Bitci olarak Türkiye’den doğup dünya çapında bir firma olduk. Afyona’ da büyük bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. Hem futbol, hem basketbol, hem de voleybolda da umarım güzel şeyler başaracağız” değerlendirmesinde bulundu.

‘STANDART SPONSORLUK ANLAŞMASININ ÖTESİNDE BİR ANLAŞMA’

Afjet Afyonspor Başkanı Süleyman Karakuş, “Çok heyecanlıyız. Afyonspor’un marka değerinin e kadar yüksek olduğunu bir kez daha görmüş olduk. 2. Ligden bir  takımın ilk defa Bitci ailesine katılıyor olması ve işbirliği yapıyor olması gerçekten önemli bir kazanım. Şehirde bir şeyler değişince ardından böyle güzel şeylerin de geleceğini biliyorduk. 2021 yılının çok önemli bir anlaşmasına ve işbirliğine imza atmış olacağız. Afyonspor’un üst liglere çıkmasını daha da kolaylaştıracağını düşünüyoruz. Gerek token üretim işlemleri, gerek işbirliği, gerek aracılık, gerek de buradaki turnuvalar beraber yürüyecek. Bu sadece standart bir sponsorluk anlaşması değil, onun ötesinde bir anlaşma. Çok şükür bugün ön anlaşmayı yapmaktan mutluyuz. İnşallah ocakta play-off, mayısta şampiyonluk parolamızı hala devam ettiriyoruz. İnşallah Afyonspor’da her şey dünden daha güzel olacak” şeklinde konuştu.

‘GÜZEL BİR HAVA YAKALADIK’

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Güzel bir hava yakaladık. Bu kardeşlik ortamı bozulmazsa bir Afyonspor’dan ümitliyiz. Bu hususta her türlü desteği veren Afyon’a maddi kaynağın önünü açan bu anlaşmanın hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

‘BİTCİ ÖNEMLİ BİR FİRMA’

AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Afyon’da sporla ilgili güzel bir lansmanla birlikteyiz. Fan Token bildiğiniz gibi spor kulüplerine maddi destek sağlayan bir sistem. Bitci önemli bir firma bu konuda. Bitci’yi Afyon’a kazandıranlara teşekkür ediyorum. İnşallah üst liglerde olacağız” dedi.

‘BUGÜN ÖNEMLİ BİR GÜN’

Son olarak Afjet Afyonspor’un Bitci.com ile yaptığı işbirliği anlaşması hakkında konuşan Vali Gökmen Çiçek, “Bugün önemli bir gün, Afyon’un sonunda kazanacağına emin olduğumuz bir gün. Afyonspor gerçekten belli bir çıtaya geldi. Öyle inanıyoruz ki artık bu zor zamanlarımız, sıkıntılarımız son bulur. İnşallah kazanırız ve kazanacağımıza da inanıyorum. Kulüp yönetimine teşekkür ederim gece gündüz çalıştılar. Bir çoğu işine gitmedi birçoğu kariyerini tehlikeye attı ama Afyon için bu çalışmaları gerçekleştirdiler. Son maçtan sonrada sevinçleri inanılmazdı. Bu yüzden kulüp başkanına çok teşekkür ederim” dedi.

Başarılı olmak zorundayız. Zaman zaman İl Valisi, İl Başkanı, İl Milletvekili neden bu kadar spora önem veriyor diye düşünülebiliyor. Geçen haftaki maçta Emirdağ’dan 400 kişi Dinar’dan 250 kişi Çay’dan 500 kişi Sultandağı’ndan 200 kişi geldi. Futbolda konu Afyonkarahisar olunca farklı olan siyasi görüşler bile kucaklaşabiliyor. Afyonspor şehrin markası ve birliktelik aracıdır. Bu manada Afyonspor’un galibiyetini birlikte yaşıyoruz. Geçen 10 bin kişiyle bu maç sevincini yaşadık. Şehrimizin ne kadar çok sevildiğini hemşerilerimiz tarafından gördük. Çok güzel bir birliktelik vardı. Afyonspor’un daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum” diyerek sözlerini noktaladı. Konuşmaların ardından ön protokol imza törenine geçildi. İmzaların atılmasından sonra ise tören sonlandırıldı. Ömer Koçak
ETİKET :  

Tümü