MISIRLIOĞLU: GÜNDEM DOLU DİZGİN...

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu Elektrik ve Doğal gaza yapılan son zamları eleştirirken, Afyon Belediyesi Kent Konseyi Logosunun değiştirilmesi de dahil pek çok güncel konu hakkında görüşlerini açıkladı.

12:57:43 | 2021-07-07

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu Elektrik ve Doğal gaza yapılan son zamları eleştirirken, Afyon Belediyesi Kent Konseyi Logosunun değiştirilmesi de dahil pek çok güncel konu hakkında görüşlerini açıkladı.Başkan Mısırlıoğlu “1 Temmuz’da geçerli olmak üzere elektrik fiyatlarında tüm abone grupları için %15 oranında zam yapıldı. Mesken abonelerince 100 kw saat elektrik için 91.56 TL ödenecek. Yapılan son zamlarla birlikte elektrik fiyatları son 3,5 yılda %122 zamlanmış oldu. Elektriğin ardından, doğalgaz fiyatlarına da zam yapıldı.Yedi ayda yedinci zam. Geçtiğimiz haftalar içinde bir beldemizde seçim yapıldı. O seçim çalışması için ilimize gelen İçişleri Bakanı “Temmuz’da Türkiye ekonomisi şahlanacak” demişti. Yurttaşın aklıyla bu kadar çok alay eden, baka bir hükümet dünya üzerinde yok. Hani Ekonomimiz şahlanacaktı.Bu hükümet ne zaman doğal gaz bulsa, ne zaman elektrik santralını devreye alsa hemen doğal gaz veya elektriğe zam yapılıyor. Elektrik şirketi bizden aldığı zamları alt yapıya kullanmıyor. Vatandaşımıza yönelik hizmet amaçlı yatırım yapılmamakta.Kaderimizle baş başa bırakıldık. Evvel Allah ülkemiz şahlandı, ekonomimiz aldı başını gidiyor.”

KENT KONSEYİ AMACINA UYGUN HAREKET ETMEMİŞTİR

“Geçtiğimiz hafta öğrendik ki Afyon Belediyesi Kent Konseyimizin logosu değiştirilmiş. Kent Konseyi Başkanı Atatürk siluetinden rahatsız olmuş. Bu adam geçtiğiz hafta Afyonkarahisar’ı tarihe kara bir leke olarak koymuştur.Bu adam o makamda oturmamalı, oturtulmamalı.Gereği derhal yapılmalı.Sayın Valimiz, sayın Belediye Başkanımız bu adam yapmış olduğu rezilliklere rağmen neden bu koltukta oturtuluyor.Nedir bu adamın özelliği. Kent konseyinin görevleri; Yerel düzeyde demokratik katılımın yaygınlaştırılmasını, hemşehrilik hukuku ve ortak yaşam bilincinin geliştirilmesini, çok ortaklı ve çok aktörlü yönetişim anlayışının benimsenmesini sağlamak, Kentin kimliğine ilişkin tarihi, kültürel, doğal ve benzeri değerlere sahip çıkmak ve geliştirmektir.

“LOGO DEĞİŞİKLİĞİ KARARI BELEDİYE MECLİSİNE SUNULMUŞ MUDUR?”

Belediye Başkanı Sayın Zeybek 03 temmuz 2021 de saat 16.28 de yaptığı açıklamada logo değişikliğinin belediyenin bilgisi dışında yapıldığını ifade etmiştir.bu vahim bir itiraftır.demek ki kent konseyindeki belediye temsilcisi toplantılara katılmamakta veya bu karara ortak olmaktadır. Partimizin konsey temsilcisi hiçbir toplantıya çağırılmamaktadır. Kent konseyinin yürütme kurulu kimlerden oluşmaktadır? Logo değişikliği kararı bu kurulda görüşülmüş müdür? Yoksa kararı tek başına başkan mı almıştır? Kent konseyi genel kurulunca oluşturulan görüşler, belediye meclisinin ilk toplantısında değerlendirildikten sonra belediye tarafından kent konseyine bildirilir ve uygun araçlarla kamuoyuna duyurulur. Logo değişikliği kararı konseyin genel kurulunca görüşülmüş, belediye meclisine sunulmuş mudur?

GÖREV SÜRESİNCE BU KONSEYE AYNİ VE NAKDİ NE KADAR YARDIM YAPILMIŞTIR?

Mısırlıoğlu; “Belediye Başkanı ayrıca logo değişikliğini iyi niyetle yapıldığını söyleyerek bu densizliği sahiplenmiştir. Afyonkarahisar kuruluş ve kurtuluşun temellerinin atıldığı Cumhuriyet tarihimizde müstesna bir yere sahip olan şehirdir.Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yüce Türk milletinin gönlündeki yeri ne yapılırsa yapılsın silinemez.Cami de bizim,Atatürk’te bizim;biz bunlarla yüce bir milletiz.bu ve bunlar gibi toplumun ortak  değerlerini çatıştırarak milleti ayrıştırmaya çalışmak bu millete yapılan en büyük kötülüktür.Ayrıştırıcı davranışlarına sık sık şahit olduğumuz kent konseyi başkanı sıfatını taşımayı hak etmeyen bu şahıs derhal istifa etmelidir.Afyonkarahisar halkı bu adamın burada oturmasına müsaade etmez.Bu İlde Atatürk’le problemi olanların yaşama hakkı yoktur.Hepimiz Atatürk ile onun Kocatepe’deki silueti ile gurur duyuyoruz.Kent Konseyi Başkanının görevinin sonlandırılmasını buradan halkımız adına haykırıyorum.Kendilerine çeki düzen versinler.Afyonkarahisar sahipsiz değildir” dedi.

“VAY MİLLETİMİZİN HALİNE”

“Geçtiğimiz günlerde ilimize ait EDS (Elektronik Denetleme sistemi) ihalesi yaptınız. EDS (Elektronik Denetleme sistemi) ihalesi şeffaflıktan uzak adrese teslim bir ihale olmuştur. İhale 30 Haziranda yapıldı. Şartnamede sadece ihaleyi alacak firmanın adını yazmamışlar. Şartnamede her şeyi tarif etmişler bir firmanın adı yok. Şartname ihaleyi alacak firmayı gösteriyor ve o firma o ihaleyi almış. Şeffaflıktan uzak bir ihale. Ak Partili Belediye Başkanları on gün önce Sayın Cumhurbaşkanının huzuruna gittiler.O ziyarette canlı yayında Cumhurbaşkanı Belediye Başkanlarına ihaleleri canlı yayınlayın dedi. Şeffaflık ilkelerine uyun dedi. Ben bu ihale ile ilgili AKP İl Başkanının tavrını çok merak ediyorum. AKP Genel merkezi ve AKP il Başkanı samimi iseler bu ihale iptal olur. Bu sadece söylemden ibaretse vay milletimizin haline” dedi.

AFYON CAZ FESTİVALİ 20 YILDIR YAPILMAKTA

Afyon Caz Festivali Afyon`u kaplıca, sucuk, kaymak şehrinden bir festival şehrine dönüştürdü.Afyon Caz Festivali başlı başına bir başarı öyküsü. Bu öykünün mimarı ise Afyon’lu.Afyon’da bir caz festivali olduğunu artık bütün Türkiye öğrendi. Gerçekten büyük bir özveriyle devam eden ve gittikçe de değeri artan bir festival. Buraya gelen sanatçılar artık festivale katılmak için birbirleriyle yarışıyor.7 bine yakın insan klasik ve caz festivali için Afyon’a geldi. 20 yılda 400-500 konser gerçekleştirildi. Tüm bu konserler ücretsiz yapıldı. Caz festivali sayesinde 400 bin çocuğa ulaşıldı. Bugün dünya insanı olabilmenin tek yolu sanattan geçiyor. Sanatın türleri arasında en sihirli olanı da müzik.Bakalım Caz  festivali ile oynayacaklar mı göreceğiz” dedi.

“ÜLKEMİZ İKİ YIL İÇERSİNDE FERAHA KAVUŞUR”

Mısırlıoğlu; “Afyonkarahisar’da tarih yazacağız. Afyonkarahisar’ın en yüksek oyunu İYİ Parti alacaktır. Milletimiz usandı, bıktı. Vatandaşımız tüm gerçekleri biliyor. Tasarruf tedbirleri yerel basınımızı da vurdu. Buradan Yerel basınımıza geçmiş olsun dilleklerimi iletiyorum. Vatandaşımıza porsiyonlarınızı küçültün dediler. Şimdi Yerel basınımıza da porsiyonunuzu küçültün dediler. Basınımız yapılanları görmekte.Ülkemiz çok büyük.Yeter ki kaçakları önleyin,muslukları kapatın ülkemiz iki yıl içersinde feraha kavuşur” diyerek basın toplantısını sonlandırdı.
ETİKET :  

Tümü