İYİ PARTİ DE ZİYARETLER SÜRÜYOR

Afyonkarahisar İyi Parti İl Başkanı ve yönetimi Pancar Kooperatifini ve Bostan haftası dolayısıyla Altı Nokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şubesini ziyaret ettiler.

13:43:07 | 2022-01-18

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Afyonkarahisar Pancar Kooperatifi Müdür Yardımcısı Melih Çelik’in hayatını kaybetmesi nedeniyle Kooperatifi Başkanı İbrahim Eroğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerine başsağlığı ziyaretinde bulundu. Çelik’in vefatından duyduğu üzüntüyü ifade eden Başkan Mısırlıoğlu, “Melih kardeşimizin genç yaşta vefatı bizleri derinden üzmüştür. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve sizlere sabırlar dilerim. Mekânı Cennet olsun” dedi. Afyonkarahisar Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı İbrahim Eroğlu’da ziyaret nedeniyle Başkan Mısırlıoğlu’na teşekkür etti. Taziye ziyaretine Başkan Mısırlıoğlu’nun yanı sıra il sekreteri Tevfik Sarı, Teşkilat Başkanı Celal Bursalıoğlu, İl Başkan yardımcıları Ahmet Hastürk ve Ömer Yılmaz katıldılar. Afyonkarahisar Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı İbrahim Eroğlu Kooperatif çalışmaları hakkında bilgi aktardı.

İYİ PARTİ BASTON HEDİYE ETTİ

İYİ Parti il Başkanlığı, 7-14 Ocak Beyaz Baston Haftası dolayısıyla Altı Nokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şubesini ziyaret etti. İYİ Parti İl yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Öznur Hız ve üyeleri ile Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Toker ve üyeleri ile birlikte Altı Nokta Körler Derneği’ni ziyaret eden İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, dernek üyelerine beyaz baston hediye etti.

KALDIRIMLAR GÖRME ENGELLİLERE UYGUN DÜZENLENMELİ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, tüm vatandaşları görme engelli bireylere karşı duyarlı olmaya davet eden Altı Nokta Körler Derneği Hakan Erdoğan, şu ifadelere yer verdi: “Halkımız tarafından kaldırımların bilinçsizce işgal edilmesinden kaynaklanan büyük bir sıkıntı yaşadığımızı belirtmek isteriz ve onları biz görme engellileri düşünmesini rica ediyoruz. Sarı çizgiler bizim için önemli bir görev üstlenmektedir. Şehrimizde birçok kişi sarı yol kılavuzlarının ne anlama geldiğini bilmeden oraları işgal etmektedir. Sarı çizgilerin yol ve kaldırımda olmayışı, engelliler için işaret taşlarının olmaması, yerel yönetim tarafından kaldırımlarda bulunan yer-yön işaretleri, elektrik trafoları ve kaldırıma park edilmiş olan araçlar bizlerin yürüme alanını yok etmektedir. İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’na duyarlılığı nedeniyle çok teşekkür ederim.”

ALTI NOKTA KÖRLER DERNEĞİ’NE DESTEĞE HAZIRIZ

Programda konuşan İYİ Parti Afyonkarahisar il Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu da bir kentin planlarken her detayında engelli bireylerin düşünülmesi gerektiğini söyledi. Mısırlıoğlu, “Görme engelli kardeşlerimizin sorunlarını biliyoruz. Görme engelli kardeşlerimizin neler yaşadığını anlamak istiyorsak gözlerimizi bağlayıp cadde de yürüyünce anlıyoruz. Şehirler planlanırken tüm engelli bireyleri ayrı olarak düşünmeliyiz. Şehrimizde engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştıracak projeleri devreye sokmalıyız. İYİ Parti olarak her zaman Altı Nokta Körler Derneği’ne destek olmaya hazırız” diye konuştu. AFYONŞEHİR

 




ETİKET :  

Tümü