İyi parti: Bizim de tuzumuz olsun...

İyi Parti Genel Merkezine ait internet sitesinde SİYASET VE MİZAH adlı bir makalesi şu şekildeUnvanı, makamı fark etmeksizin mizaha gülebilen siyasetçi ve birey özlemi içindeyken, mizah ile toplumumuzu yeniden canlandırmakta bir nebze de olsa tuzumuz olsun diyoruz."

15:10:00 | 2021-05-23

Karikatür, bir kişi, fikir ya da olayın tuhaf, çelişkili ya da olumlu, güzel yanlarını kuvvetli, yalın bir anlatım ve çizimle mizaha dönüştürme sanatıdır. İşte tam da bu yüzden bu sanatın, kıvrak zekalı sanatçılarına ihtiyaç vardır.

Siyaset gündemi, hayatın gündelik yoğunluğunda kaybolur ve basının neye taraf olup neye taraf olmadığı konuşulur iken; bütün bu karmaşanın içerisinde kıvrak zekalı birileri çıksın da ulusal ve evrensel, toplumsal ve siyasi güzelliklerimizi ve çelişkilerimizi göstersin, bize ayna tutsun istiyoruz.

Unvanı, makamı fark etmeksizin mizaha gülebilen siyasetçi ve birey özlemi içindeyken, mizah ile toplumumuzu yeniden canlandırmakta bir nebze de olsa tuzumuz olsun diyoruz.

Hangi siyasi taraftan olduğuna bakmaksızın, toplumun ortak ahlaki değerlerini ve hassasiyetlerini dikkate alarak üreten, gündemimizi akıl ve cesaretle zihninden kağıda döken önemli karikatüristlerimizin eserlerini internet sayfamızda sizlere sunuyoruz.

Kendimizi eleştirebildiğimiz, eleştirenleri duyabildiğimiz, hatamızı görenlere hoşgörüyle yaklaşabildiğimiz, bu eleştirileri saldırıdan çok kendimizi geliştirmek için fırsat saydığımız bir duruşun bizi daha İYİ günlere götüreceğine inanıyoruz.

Ülkemizde tebessüm ve hoşgörünün hakimiyeti ebedi olsun.
ETİKET :   İYİ PARTİ

Tümü