İKTİDARDAN ORTAK TEPKİ

15 Temmuz’a 103 gün kala 103 amiralin ortak bildiri yayınlamasıyla ilgili olarak, sosyal medya üzerinden tepkiler çığ gibi büyüyor.

17:48:46 | 2021-04-05

15 Temmuz’a 103 gün kala 103 amiralin ortak bildiri yayınlamasıyla ilgili olarak, sosyal medya üzerinden tepkiler çığ gibi büyüyor.

Afyonkarahisar’da da 103 amirale tepkiler gecikmedi. Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulundular. Amirallere ortak tepki ise haddinizi bilin oldu.

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya aklınızı başınıza alın diyerek şu sözlere yer verdi;

 

Emeklisi muvazzafı, her kim ki darbe imasında bulunur veya kalkışmaya kalkarsa sonucunu da göze almış olmalıdır. Millet en son kararını 15 Temmuz’da söyledi, şimdi yine söyler. Ancak bu bildiri aynı zamanda suçtur. Gereğini sabahı da beklemeden savcılık yapmalıdır

“Hiç ibret alınsaydı tarih tekerrür eder miydi?”

İbret alıp almamak sizlere kalmış, sonucuna katlanmak şartıyla…

 

Amiral eskilerinin bildirisi; TCK madde 309’daki anayasal düzene karşı suça TCK madde 38’deki azmettirme ve madde 39’daki teşvik ve tahrik etme suçunu doğurur. Tek başına yapılmış bir ifade açıklaması değil doğrudan Milli İradeyi tehdit etme fiilidir. Cumhuriyetin savcıları gereğini yapacaktır.
ETİKET :  

Tümü