[animate output image]

GÜZBEY, HAVUZ MEDYASINI MI? ÖRGÜTLÜYOR

Baş müdür Mehmet Emin Güzbey internet habercileriyle gizli bir toplantı yaptı. İddiaya göre toplantı da Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'e karşı yerel medyayı örgütlemeye çalıştığı ifade edildi.

15:08:11 | 2020-02-02

Afyonkarahisar Belediyesinin yeni bir uygulaması olan Web TV Mehmet Zeybek döneminde hizmete girmiş, vatandaşların doğru bilgiye ulaşması ve şeffaflık ilkesi gereği sosyal bir belediyecilik örneği sergilenmişti. Bu uygulamadan rahatsız olan Mehmet Emin Güzbey 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde verilen yemek sonrasında gayrı resmi olarak kendilerine internet gazetecileri birliği adını verdikleri internet medyasının önde gelen isimleriyle gizli bir toplantı düzenledi. İddialara göre Mehmet Zeybek'in bu uygulamasından son derece rahatsız olan Megabirlik Baş Müdürü Mehmet Emin Güzbey'in yemek sonrası toplantı konusunun, bu uygulamaya hep birlikte tepki koyacağız şeklinde geliştiği ifade edildi.

ÇEKİM VE HABER YAPMAMIZ ENGELLENDİ

Toplantıyı görüntülemek isteyen Gündem 03 muhabirlerinden Gizem Aktaş konuyla ilgili olarak 'Yemek sonrasında habercilik refleksi gereği toplantıyı görüntülemek istedik. Ancak Mehmet Emin Güzbey'in muhabirlerinden Gökhan Kocaaslan yanımıza gelerek toplantıdan görüntü alamayacağımızı toplantının gizli olduğunu üstüne basa basa ifade etti' dedi. Kamuya açık bir alanda ve anayasal haklarımız gereği haber alma hakkımız olduğu için ne Mehmet Emin Güzbey'den ne de muhabirinden izin alacak değiliz. İddialar doğruysa her biri birbirinden değerli internet medyası mensupları kimsenin güdümüyle hareket etmeyecek kadar irade sahibidir.

İHAVUZ MEDYASINI BAŞKANA ÖRGÜTLEME İDDİALARI

İddialar doğruysa Mehmet Emin Güzbey'in  internet medyasını Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'e karşı neden örgütlemeye çalıştığını iki şekilde özetleyebiliriz. Birincisi hali hazırda yakın zamana kadar tekel konumunda olan Kanal3 televizyonunu kullanarak belediyeden para kopartma çabası olarak yorumlanırken ikinci olarak yerel seçimlerde aleni bir şekilde Mahmut Koçak'ı desteklemesine rağmen seçimi Mehmet Zeybek'in kazanmasının intikamı olarak yorumlanıyor. Megabirlik üst yönetiminin ise Baş Müdürleri Mehmet Emin Güzbey'in son günlerde skandal olarak nitelenen bu tarz haberlerinden ve fetö terör örgütü üyeliğiyle yargılanmasından  son derece rahatsız olduğu iddia ediliyor. Daha önce de bir kafede objektiflerimize takılan Megabirlik Baş Müdürü Mehmet Emin Güzbey kamusal alanlarda yaptığı gizli kulislerle ünlü bir isim.
ETİKET :   AFYON BASIN MEDYA İLETİŞİM

Tümü