GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek

13:30:47 | 2022-03-14

İnsanın temel haklarından biri olan sağlıklı yaşam hakkı, nitelikli bir toplumun en önemli unsurudur. Sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkartılması ve toplum sağlığının güvence altına alınması sosyal devlet anlayışının gereği olarak belirlenmiştir. Bu bakımdan ülkemizde de sağlık alanında ciddi çalışmalar yapılmaktadır.

Sağlık hizmetlerinin arzu edilen en üst seviyeye getirilmesi, sağlığımızın korunarak, toplumsal mutluluk ve refahın sağlanması için hekimlerimiz ile diğer sağlık personelimizin, bu görevlerini yerine getirirken gösterdikleri gayret, fedakârlık ve özveri herkes tarafından bilinmektedir.

Hayatın her alanında olduğu gibi tıp alanında da bilimsel gelişmeler yaşanmış, bugün gelinen noktada sağlık alanındaki verilerde ülkemiz önemli bir noktaya ulaşmıştır. Bu bağlamda değerlendirdiğimizde dünya tıp alanında başarılı çalışmalara imza atan Türk hekimlerimiz bizleri gururlandırmaktadır.

Sağlık konusunda devlet-vatandaş arasındaki hizmet akışının sağlanması vazifesi de büyük bir sabır ve özveriyle gece gündüz demeden çaba sarf eden sağlık çalışanlarına, özellikle de hekimlerimize tevdi edilmiştir. İnsanı yaşatmayı esas alan bu zor fakat bir o kadar kutsal vazifeyi yerine getirmek için azimle mesai yapan tüm sağlık çalışanlarını bu anlamda tebrik ediyor, kendilerine üstün başarılar temenni ediyorum.

Bu düşüncelerle, insana hizmet gibi kutsal bir görevi icra eden, yılın her günü, günün her saati özveriyle çalışan hekimlerimizin ve sağlıklı bir toplum yaşatılmasında önemli katkıları olan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı gönülden kutluyorum.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı şu şekilde; 

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.Ülkemizin sağlık alanında elde ettiği başarılarla birçok ülkeye örnek olduğunu belirten Zeybek Başkan, bu alanda çalışan tüm doktor ve sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı'nı kutladı. İnsanlık tarihinin en eski mesleklerinden biri olan hekimlik mesleğinin önemini hiçbir dönemde kaybetmediğini ifade eden Başkanımız mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Kutsal bir mesleği icra etmekte olan sağlık çalışanlarımızın sundukları sağlık hizmeti diğerlerinden çok daha fazla fedakârlık ve özverili bir çalışma gerektirir. İlimizde sağlık hizmeti alan vatandaşların daha iyi hizmet almasını sağlamak ve hizmeti sunan sağlık personelinin daha özverili biçimde çalışmalarına imkân sağlayacak kaliteli, modern ve meslek onuruna yakışır mekânlarda hizmet verebilmeleri için önemli yatırımlar yapılmaktadır.

Gerçekleştirilen tüm hizmetlerde insan odaklı hizmet anlayışı benimsenmektedir. Covid-19 ile mücadele kapsamında da en büyük fedakârlık örneğini gösteren doktor, hemşire ve tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Özellikle pandemi sürecinde büyük bir özveriyle çalışan ve insanlık adına büyük bir hizmet sunan sağlık çalışanlarının her zaman yanlarındayız.

Son yıllarda her alanda olduğu gibi devletimizin sağlık alanında yapmış olduğu yatırımlar sayesinde, sistemde büyük ilerleme sağlanmış, sağlık kuruluşlarının verimli ve etkin çalışması için, önemli mesafeler kat edilmiştir. Modern zamanın şartlarına uygun olarak dizayn edilmiş hastaneler, modern tıbbi cihazlar, nitelikli personel ve insan odaklı hizmet anlayışı ile sağlık hizmetleri en üst seviyeye çıkartılmıştır. Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkarılması, hepimizin ortak amacıdır. Hayatın her alanında olduğu gibi tıp alanında da bilimsel gelişmeler yaşanmış, bugün gelinen noktada sağlık alanındaki verilerde ülkemiz önemli bir noktaya ulaşmıştır. Sağlıklı toplum olabilme yolunda var gücüyle çalışan, insanlığa nitelikli yaşam sunmayı amaç edinen hekimlerimizin ve diğer tüm sağlık çalışanlarının “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim” dedi.
ETİKET :  

Tümü