[animate output image]

DEMİREL:TARİHİN GERÇEK YÜZÜ....

Raşit Demirel gün içinde kendi sosyal profilinden paylaşmış olduğu bir hikayeye yer vermiş, Demirelin sosyal paylaşımı şu şekildi; İngiliz müdür öfkeden kıpkırmızı olmuştu. O çam yarması vücuduyla yay gibi fırlayarak bir sandalyeye çıktı ve ipi kopardı ki, daha inmesine fırsat kalmadan Türkeş yerinden fırladı sandalyeyi hızla iterek İngiliz'i yere düşürdü.

18:39:31 | 2020-07-28

Raşit Demirel gün içinde kendi sosyal profilinden paylaşmış olduğu bir  hikayeye yer vermiş, Demirelin sosyal paylaşımı şu şekildi; "Ortaokuldayız. Müdürümüzün tayini çıkmıştı, nereye gitti bilmiyoruz?
Demirel; Yerine yeni bir İngiliz müdür geldi. Çam yarması gibi derler ya, işte öyle bir İngiliz. Sınıfa girdiği gün bizi şöyle bir iyice süzdü, süzdü, sonra gözü dolabın üzerindeki ipe asılı Atatürk'ün resmine takıldı.. Yüzü buruştu, rengi değişti..
Çam yarması İngiliz Müdür dişlerini sıkarak bize döndü, eli ile Atatürk'ün resmini işaret ederek, 'Çabuk şu resmi indirin' diye bağırdı..
Hepimiz uyuşmuş gibiydik. Kimse yerinden kımıldayamıyordu. İngiliz Müdür aynı cümleyi üç defa tekrarladı fakat Atatürk'ün resmini indirmek için yerinden kıpırdayan bir Türk evladı olmadı..
-'İndirin şu resmi' cümlesini son defa tekrarlayınca Türkeş kalktı ve İngiliz'e bağırdı;
-"Bize o resmi kimse indirtemez. Cesaretin varsa sen indir de görelim.."
 İngiliz müdür öfkeden kıpkırmızı olmuştu. O çam yarması vücuduyla yay gibi fırlayarak bir sandalyeye çıktı ve ipi kopardı ki, daha inmesine fırsat kalmadan Türkeş yerinden fırladı sandalyeyi hızla iterek İngiliz'i yere düşürdü. Sonra bize döndü;

-Çabuk olun, tutun ayaklarından diye bağırdı..
Biz de söyleneni yaptık, müdürü karga tulumba Türkeş'le tutarak pencereden aşağı savuruverdik.."dedi.
Ahmet MUNİS
ETİKET :   ALPARSLAN TÜRKEŞ TARİHİN GERÇEK YÜZÜ

Tümü