[animate output image]

DAĞHAN: MEDYA DEMOKRASİNİN GÜCÜDÜR..

Afyonkarahisar Basın Mensupları Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Dağhan, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda basın kuruluşlarının demokrasilerin vazgeçilmezleri arasında olduğunu söyledi.

17:12:41 | 2020-07-23

Afyonkarahisar Basın Mensupları Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Dağhan,  24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda basın kuruluşlarının demokrasilerin vazgeçilmezleri arasında olduğunu söyledi.

 Afyonkarahisar Basın Mensupları Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Dağhan, tarafsız ve hür bir basının varlığının güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olduğunu ifade etti. II. Meşrutiyet’in ilan edildiği 24 Temmuz 1908 tarihinin Türk basın özgürlüğünün simgesi olarak kabul edildiğini vurgulayan Dağhan mesajını şöyle sürdürdü:

“Bu sebeple, ülkemizde basındaki sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz, Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır. Sansürün kaldırılışı sebebiyle kutlanan bu bayram büyük bir önem arz etmektedir. Tarafsız ve hür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur. Halkımızın doğru bilgilendirilmesi ve haber alma hakkının gelişiminde büyük katkıya sahip olan gazeteciler, bu görevi yerine getirirken kamuoyu oluşturarak önemli bir güç merkezi olma durumundadır. Farklı görüşlerin dile getirilmesinde, ortak yaşama kültürünün oluşmasında, vatandaş ve devlet arasındaki iletişimin sağlanmasında da büyük bir güce sahiptirler. Bu duygu ve düşüncelerle basında sansürün kaldırılışının yıldönümünde, ilimizde faaliyette bulunan yerel gazete, internet habercileri, dergi, radyo ve televizyonlarımız başta olmak üzere bütün basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar ve sağlıklı günler diliyorum."dedi
ETİKET :   AFYONKARAHİSAR BASIN MENSUPLARI DERNEĞİ

Tümü