BAŞKAN ŞALCI'DAN AFYON ÇIKARMASI

AKUT Arama Kurtarma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Recep Şalcı, ilimizde önemli ve yoğun temaslarda bulundu.

17:09:25 | 2021-05-29

AKUT Arama Kurtarma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Recep ŞALCI, önemli ve yoğun temaslarda bulundu.
Geçtiğimiz günlerde ilimize gelen ŞALCI, AKUT Ekip Lideri Mitat Şener ve birim sorumlusu gönüllülerle birlikte ziyaretini Vali Gökmen Çiçek’e yaptı. Yapılan ziyarette AKUT’un misyon - vizyon ilkeleri hakkında bilgiler aktaran Şalcı, “En son yaşadığımız İzmir depreminden sonra Ülkemizin Afete hazırlanması konusunda hızlanması gerektiğini bu konuda Afyonkarahisar ilinin çok stratejik noktada ve birinci derece deprem bölgesi bir il ve Afyon ilinin hem depremsel hem de yakın illere hızlı destek sağlamak açısından 2014 yılından bu yana faaliyet gösteren AKUT Afyon ekibinin kritik bir ekip olduğunu daha geniş bölgelere müdahale edilmesi gerektiğini belirtti.”
Afyon’un önemini daha da artırmak amacıyla Vali Gökmen Çiçek nezdinde kamu kurum kuruluşlarla ortak çalışma üzerinde fikir alışverişi yapıldı.
AKUT Afyon ekibinin gerek lojistik gerek donanım gerek sayı olarak biraz daha büyütme kararı alındı. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret eden AKUT Arama Kurtarma Derneği Afyonkarahisar Ekibine yerleşke amacıyla özgülediği yerin tahsisi için protokol imzalandı.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdiresi Şerife Münire Burcu ziyaret edildi. AKUT Arama Kurtarma Derneğinin çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ziyaret edildi. Afyonkarahisar ilinde vatandaşların bilinçlendirilmesi için ortak çalışmalar üzerine fikir alışverişi yapıldı. Olası afet ve acil durumlarda basınla işbirliği konuları görüşüldü.
Afyonkarahisar AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan’ı ziyaret etti. AFAD ve AKUT arasındaki ortak eğitim ve iş birliğinin geliştirilmesi üzerine görüşmeler yapıldı. Akreditasyon konusu üzerinde AFAD’ la yol haritası belirlendi.
Afyonkarahisar Sanayicileri ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Sayın ziyaret edildi. AKUT Afyonkarahisar Ekibinin yeni yerleşkesinin yapımında da desteklerinin olacağını ve yardımlarını esirgemeyeceklerini bildirdi.
AKUT Arama Kurtarma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Recep Şalcı, Afyonkarahisar’daki temaslar ve işbirliği konusundaki hassasiyet ve duyarlılıktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek temaslarının ve ziyaretlerinin devam edeceğini belirtti.
ETİKET :  

Tümü