BAŞKAN ÖZTÜRK TEŞEKKÜR ETTİ

Dernek Başkanı Erol Öztürk yaptığı açıklamada, “Derneğimiz hayırseverlerin yapmış olduğu yardımlar ile bugüne kadar ayakta durmuştur. Öncelikle yıllardır bizlerin yanında olan hayır severlerimize teşekkür ediyorum"dedi

11:49:10 | 2022-07-18

Yarım Elma rekor kırdı

Kurban bayramında hayırseverlerin en çok güvendiği yardım kuruluşlarının başında yine Yarım Elma derneği geldi. Derneğe ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere 8 bin 500 kilo kurban eti bağışında bulunuldu.

Afyonkarahisar il merkezinde kurulu bulunan Yarım Elma derneği kurban bayramı öncesinde Valilik yanında bulunan eski Dumlupınar İlkokulu binasına taşındı. Kurban bayramını yeni yerinde geçiren dernek yöneticileri ve çalışanları 4 gün boyunca hayırseverlerin kurban hisselerinin kesimini yaparken kendi imkanları ile kurbanlarını kesen hayırseverlerin derneğe bağışlamış oldukları küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarının etlerini parçalayarak kurban kesemeyen ihtiyaç sahibi ailelere kısa sürede dağıtarak kurban bayramının faziletini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadılar.Dernek Başkanı Erol Öztürk yaptığı açıklamada, “Derneğimiz hayırseverlerin yapmış olduğu yardımlar ile bugüne kadar ayakta durmuştur. Öncelikle yıllardır bizlerin yanında olan hayır severlerimize teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz kurban bayramında derneğimiz aracılığı 212 hisse kurban kesimi oldu. Ayrıca kendi imkanları ile kurbanları kesip etlerinin derneğimiz aracılığı ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasını isteyen hayırseverlerin getirmiş oldukları etlerle birlikte yaklaşık 8 bin 500 kilo kurban eti toplandı. Bu etlerin bir bölümünü hem dernek binamızdan, hemde muhtarlarımız aracılığı ile şehir merkezinde bulunan ihtiyaç sahiplerine 3 gün gibi kısa sürede ulaştırdık. Kalan bir bölümü de kavurma ve sucuk yapıldıktan sonra yine ihtiyaç sahiplerine ileriki günlerde dağıtılacak. Kurban bayramında fedakarlık örneği göstererek bizlerle birlikte gece gündüz demeden çalışan başta personelimiz olmak üzere mahalle muhtarlarına, gönüllü olarak bizlere yardım eden arkadaşlar ile kurbanlarını bizlere bağışlayan hayırseverlere dernek yönetim kurulu üyelerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay kendisine ait olan kombinasının kapılarını Yarım Elma derneğine açarak kurbanlık hayvanların kesilmesi ve parçalanma işlemini ücretsiz yaparak derneğe destekte bulundu.
ETİKET :  

Tümü