ASILSIZ DİYEN Mİ? VİDEOYU ÇEKEN Mİ?

Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz’ın açıklaması şöyle: “Belediyemiz hakkındaki sokak hayvanları ile ilgili iddiaların asılsız olduğunu kamuoyumuzla paylaşmak istiyoruz" Diğer taraftan hayvansever Videoyu çeken Şahan'da şunları aktardı; Öldürülen köpeğin ikametinden belediye personeli tarafından zorla alındığını söyledi. Köpeğin gömülme işlemleri yapılırken kamuya açık alanda delil amaçlı video çektim.

12:20:50 | 2022-01-15

Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz, Ferhat Şahan hakkında, “Halkı kışkırtmak ve asılsız haber yaymaktan suç duyurusunda bulunulmuştur” açıklamasında bulundu. 

Belediyemiz zaman zaman sokak hayvanlarını profesyonel ekiplerden hizmet alarak toplanmasını ve barınaklara sevkini sağlanmaktadır. Asılsız olarak yayınlanan video öncesinde videoyu kayda alıp sosyal medyada yayınlayan şahıs telefon ile ekiplerimizi arayarak evinde ölü bir hayvanın olduğunu belirtmiş, ardından ekiplerimiz olay yerine intikal etmiştir.

İHBARI YAPANLA VİDEOYU ÇEKEN KİŞİ AYNI

Olay yerine intikalden sonra ekiplerimiz İlçe Tarım Müdürlüğüne bilgi vermiş İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri ile tutanak tutularak gömülmesi sağlanmıştır. İhbarı yapan ve videoyu çeken şahısın aynı kişi olması video çekiminin Belediyemizi zan altında bırakacak şekilde kurgu içinde yapılmasına karşı Belediyemiz bu videoyu çeken paylaşan ve halkı kışkırtmaya yönelik suçlamalarda bulunan tüm şahıslar hakkında adli mercilere suç duyurusunda bulunmuştur. İlçemizi ve Belediyemizi bu tür asılsız paylaşımlarla küçük düşürmek isteyen şahıslara itibar etmeyiniz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Sultandağı’nda sahipsiz köpeklerin belediye tarafından zehirlenerek öldürüldüğüne dair ulusal medyada çıkan haber ve görüntüler hayvan hakları konusunda duyarlı vatandaşları isyan ettirdi. Bir vatandaşın öldürülen köpeği belediye ekipleri gömerken kayda aldığına dair görüntüler yayınlanmaya başladı.

KÖPEKLER GÖMÜLÜRKEN KAYIT ALDI

İlçede yaşayan Ferhat Şahan ve Selma Şahan isimli hayvanseverler köpekleri gönüllü olarak beslediklerini belirterek, Sultandağı Belediyesi personeli tarafından zehirli iğneyle vurularak öldürüldüğü ileri sürülen köpeklerden birisinin iş makinesiyle açılan çukura gömülme anına ait görüntüleri cep telefonu kamerasıyla kayıt altına aldı. Kayıt sırasında Belediye personelinin Şahan’a engel olmaya çalıştığı ileri sürüldü.

KÖPEKLER İĞNE İLE KATLEDİLDİ

Görüntüleri ulusal medyaya servis eden Ferhat Şahan “AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Aldirmaz’ın talimatı ile zabıta ekipleri tarafından sokak köpekleri yüksek dozda uyuşturucu ya da zehirli iğne ile vurularak katledildi. Tapulu arazimin içerisinde bu sokak köpeklerini de götürmek için silahla vurmaya geldiler. Köpeklerin 3’ünü de silahla vurdular 1 tanesi kullanılan ilaçtan dolayı yaşamını yitirdi” görüşünü ileri sürdü.

PERSONEL VİDEOYU SİLMEYE ÇALIŞTI

Öldürülen köpeğin ikametinden belediye personeli tarafından zorla alındığını söyleyen hayvansever Şahan, şunları aktardı: “Köpeğin gömülme işlemleri yapılırken kamuya açık alanda delil amaçlı video çektim. Zabıta ve belediye görevlileri bana engel olmak istediler. Hakaret ve fiziksel şiddete maruz kaldım. Telefonumu elimden alarak videoyu silmeye çalıştılar. Belediye alenen suç işlemiştir.”AFYONŞEHİR
ETİKET :  

Tümü