[animate output image]

AFYON MHP TEŞKİLATININ BAYRAM MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan ve Vekil MYK üyesi Mehmet Taytak yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladılar.

15:39:46 | 2020-07-30

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan ve Vekil MYK üyesi Mehmet Taytak  yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladılar.

MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan mesajında, "Dargınlıkları ve kırgınlıkları bir tarafa bırakarak, dostluk ve hoşgörü duygularının güçlendiği, yardımlaşma ve dayanışma içinde bulunmamızı sağlayarak birlik ve beraberliğimize önemli katkılar sunan Kurban Bayramına bir kez daha kavuşmanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. Bayram demek kucaklaşma ve kavuşma demektir. Bayram demek anlaşma, buluşma ve toparlanma anlamına gelmektedir. Paylaşmanın fazileti, yardımlaşmanın güzelliği, zorda ve darda kalanlara el uzatmanın ahlaki mükellefiyeti bayramın gerçek anlam ve mesajında saklıdır. Komşusu aç iken, tok olan bizden değildir anlayışı içinde paylaşacağımız kurbanlar ve yapacağımız yardımlar ile ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğumuzu hissettireceğiz. Koranavirüs salgınının tamamen geçmediğinden dolayı bu bayram ev ziyaretlerinde ve el öpme konusunda biraz daha hassasiyetli davranmalı ve tedbirleri elden bırakmamalıyız. İnşallah bu salgında en kısa zamanda etkisini yetirir. Bu duygularla, başta şehit ailelerimiz, kahraman gazilerimiz ve aileleri olmak üzere, aziz milletimizin ve bütün İslam Aleminin Kurban Bayramını kutluyor; sizlere, sevdiklerinize, bütün milletimize Allah’tan sağlık ve esenlikler diliyorum” 

MHP MYK ÜYESİ TAYTAK: BAYRAMLARDA İNFAK ETMEK....

Diğer taraftan günün önemine göre; Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, kurban bayramı dolayısıyla bir mesaj  şu şekilde;  Mübarek Kurban Bayramı’nın Türk-İslam dünyasına hayırlar getirmesini dileyen MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, birlik, beraberlik ve dayanışmamıza vesile olmasını diledi. Milletvekili Taytak mesajında, “Bayramlar, iyilik ve güzelliklerin harmanlandığı, sevinç ve mutlulukların paylaşıldığı müstesna günlerimiz; diğer yandan da, kin, nefret ve düşmanlık gibi kötü duyguların köreltildiği, dostluk ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği ortamlardır. Bayramlarımız millet olma şuurumuzun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Zira Kurban bayramının özünde infak etmek; yani paylaşmak, bölüşmek ve dayanışma içinde olduğumuzu göstermek vardır. Hazret-i Muhammed (SAV) şöyle buyuruyor: “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir”. Bu sebeple; çevremizdeki yoksullara, kimsesizlere, yetim ve öksüzlere, ihtiyaç sahiplerine, şehit yakınlarına ve gazilerimize kucak açmalı onlara sahip çıkmalıyız. Geçen Ramazan Bayramında olduğu gibi bu bayramda da koronavirüs salgınına karşı tedbirli olmalıyız. Ev ziyaretlerinde ve el öpme konusunda daha hassasiyetli davranmalıyız.  Allah’tan niyazım odur ki, her günümüz bayram olsun, her anımız sevinçle dolsun. Bu vesileyle aziz milletimizin ve İslam Âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı içtenlikle tebrik ediyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
ETİKET :   MHP AFYONKARAHİSAR İL VE İLÇE TEŞKİLATI. MEHMET TAYTAK VE MEHMET KOCACAN

Tümü