[animate output image]

AFYON AK TEŞKİLATIN KURBAN MESAJI

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Prof Dr. Veysel Eroğlu, Av.Ali Özkaya, Av.İbrahim Yurdunuseven, İl Başkanı Hüseyin Sezen ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Kurban Bayramı dolayısıyla birer mesaj yayımladılar.

13:16:00 | 2020-07-30

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Prof Dr. Veysel Eroğlu, Av.Ali Özkaya, Av.İbrahim Yurdunuseven, İl Başkanı Hüseyin Sezen ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Kurban Bayramı dolayısıyla birer mesaj yayımladılar.  Afyonkarahisar Ak parti Orman ve Su İşleri Eski Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi Prof. Dr. Veysel EROĞLU'nun Kurban Bayramı münasebetiyle yapmış olduğu basın açıklaması, 

BÜTÜN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİN MÜBAREK KURBAN BAYRAMINI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM

Kurban Bayramı’nın kalplerimize huzur, ülkemize esenlik, Dünyamıza barış getirmesi diliyor, bütün hemşehrilerimin mübarek Kurban Bayramını gönülden tebrik ediyorum.

Kurban Bayramı, Yüce Rabbimizin biz kullarına sevinç ve mutluluk kaynağı olarak hediye ettiği benzersiz zaman dilimlerinden biridir. Bu müstesna zaman dilimine ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz.

Bayramlar, sevgi ve kardeşlik bağlarımızı güçlendiren, birlik, beraberlik, paylaşma, dayanışma ve rahmet günleridir. Kurban; Rabbimize, birbirimize, hakka, hakikate, iyiye, doğruya, güzele, yakın olmak demektir.

Bayramda Yaşlılarımız, Akraba, Eş ve Dostlarımızı Aramalıyız…

Malum olduğu üzere bütün Dünya Covid-19 sebebiyle bir salgınla karşı karşıyadır.
Bu sebeple bu bayram yakınlarımızla, sevdiklerimizle çok fazla toplu alanlarda bir araya gelmemeliyiz. Ama onları aramalı, özellikle büyüklerimizi arayıp gönüllerini hoş etmeliyiz.  

Bu kutlu zaman dilimlerini fırsat bilmeliyiz. Ailemiz, akrabalarımız ve yakınlarımızla hemhal olmalı,  sevgi ve merhamete muhtaç yetim, garip, hasta, yaşlı ve kimsesizlerin sevinci olmalıyız. 

Kurban Bayramı, Milletimiz ve Bütün İslam Âleminin Birliğine Vesile Olsun…

Milletçe dayanışma ve kenetlenmeye muhtaç olduğumuz bu günlerde, kurban ve bayram, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştiren büyük bir nimet ve ibadettir.

Bayramlar bütün insanlığın sevinci olursa anlam kazanır. Dolayısıyla, bugün, açlık, yoksulluk, zulüm ve şiddet sarmalında kuşatılan dünyanın felaha kavuşması ve insanlığın hep beraber bayramı yaşaması için çalışmak ve dua etmek çok önemlidir.

Afyonkarahisar Valiliğimce 2020 Yılı “Afyonkarahisar Sevgi Yılı” olarak ilan edilmiştir. Sevgi Yılı çalışmaları çerçevesinde toplumsal huzurun ve kardeşlik duygularının gelişmesi ve pekişmesi, komşuluk ilişkileri, akrabalık bağları ve aile bireyleri arasındaki iletişime olumlu yönde katkı sağlanması hedeflenmektedir. Kurban Bayramı’nın bu bağlarımızı güçlendirmesini temenni ediyorum.

Tabi özellikle bayram öncesi ve bayram sonrası yolculuklar sırasında trafik kurallarına mutlaka riayet etmeliyiz. Yine covid-19 sebebiyle temizlik, maske ve mesafe esaslarına uymak büyük önem arz etmektedir. Yapacağımız dikkatsizlikler bayram sevincimizi hüzne çevirmesin.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve yeryüzündeki bütün Müslüman kardeşlerimizin mübarek Kurban Bayramı’nı gönülden tebrik ediyor; bu bayramın, barış, mutluluk ve huzurun yeryüzünün her yerine hâkim olduğu bir dünyanın inşasına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum."dedi

Afyonkarahisar Ak Parti milletvekili Ali Özkayanın kurban bayramı nedeniyle yapmış olduğu açıklaması; Özkaya, 

Yüce Allah'a koşulsuz teslimiyetin,duanın, dayanışmanın, birbirimize daha çok yaklaşmanın; büyüklerimizi, aile fertlerimizi, yakın çevremizi, dost ve arkadaşlarımızı sevindirmenin, küslükleri, hasretleri bitirmenin yegâne yollarından biri tartışmasız bayramlardır.Bizlerde bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. 

Dünyada ve ülkemizde ciddi mücadele verilen virüs salgınının gölgesi altında geçireceğimiz bu bayramda da dost ve akraba ziyaretlerine dikkat etmemiz ve kurban kesimi sırasında maske ve temizlik kurallarına uymamız toplum sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir.

Hz.İbrahim'insadakati,Hz.İsmail'in teslimiyeti, Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed’in(S.A.V)güzel kulluğunun hanelerimize dolması duasıyla; Kurban Bayramı'nın başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam Alemi'ne hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim.

AK PARTİ AFYON MİLLETVEKİLİ YURDUNUSEVEN; 

Tüm islam aleminin Kurban Bayramı'nı canıgönülden kutluyorum.

            AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yurdunuseven mesajında;

            "Sevgi, saygı, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı günlerden olan mübarek Kurban Bayramınızı gönülden kutluyorum"dedi.

         "Trafik ve sosyal mesafe kurallarına son derece riayet etmeliyiz."

            Her bayram trafik kazalarında yaşanan artışa ve koronavirüs salgınına da mesajında yer veren Yurdunuseven; "Her bayram yaşanan kazaların neden olduğu can kayıpları tüm milletimizi derinden üzmektedir. Bayram ziyareti için yola çıkan tüm kardeşlerimden, trafik kurallarına riayet etmelerini, dikkatli şekilde araç kullanmalarını rica ediyorum."dedi. Mesajında koronavirüs salgınıyla ilgilide vurgu yapan Yurdunuseven; "Tüm dünyayı derinden sarsan koronavirüs salgını her ne kadar etkisini azaltmış görünsede, risk devam ediyor. Bu yüzden sürekli vurgu yaptığımız sosyal mesafe, maske ve temizlik gibi altın kurallara, Kurban Bayramı'nda da son derece özen göstermeli, mümkün olduğunca toplu şekilde bulunmamalıyız."dedi.

            "Toplumsal yaşamımızın önemli günlerinden olan,birlik ve beraberliği, sevgiyi, saygıyı ve hoşgörüyü simgeleyen, Kurban Bayramı'na birkez daha ulaşmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşadığımız bugünlerin değerini iyi bilmeliyiz. Koronavirüs nedeniyle önceki bayramlarda olduğu gibi bir araya gelemesekte yardımlaşmanın, dayanışmanın ve paylaşmanın ne demek olduğunu milletimiz çok iyi bilmektedir. Dikkat edilmesi gereken kurallara riayet ederek büyüklerimizin halini hatrını sormayı, küçüklerimizi sevindirmeyi de unutmamalıyız.

            Asırlardır millet olarak bizleri birbirimize daha çok bağlayan, milli ve dini duygularımızın, gelenek ve göreneklermizin kuvvetlenmesine vesile olan bu günler, bir gönül kazanma seferberliği gibidir. Bu güzel bayram günlerinde her daim saygıyla yâd ettiğimiz Şehit ve Gazi ailelerini, yaşlı, engelli, muhtaç ve kimsesiz vatandaşlarımızı unutmayacak, bayramın ruhuna, amacına uygun şekilde kutlamak adına; çevremizdeki bir kimsesizin, bir yaşlının, vatan için evladını toprağa vermiş bir şehit ailesinin veya öksüz bir çocuğun yüzündeki tebessüme vesile olmak için çabalayacağız.

            Bu duygularla, başta Ülkemiz olmak üzere tüm islam aleminin Kurban Bayramını kutluyor, hayır ve güzelliklere vesile olmasını diliyorum.” dedi.

 
ETİKET :   AK TEŞKİLATIN KURBAN MESAJLARI

Tümü